Warner Bros potwierdziło rozpoczęcie prac nad filmem "Matrix 4". Pojawią się w nim aktorzy znani z poprzednich części: Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss.

Jak informuje portal "The Hollywood Reporter", oficjalnie potwierdziły się doniesienia na temat planowanej produkcji 4. części filmu "Matrix". Potwierdzone jest również, że w główne role wcielą się aktorzy znani ze wcześniejszych części: Keanu Reeves w roli Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity, produkcję wyreżyseruje jedna z sióstr Wachowskich - Lana.

Kontynuacja współpracy

Produkcję filmu potwierdził szef Warner Bros. Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Nie został również potwierdzony udział drugiej z sióstr, Lilly.

Lana Wachowski podkreśliła, że za wiele pomysłów odpowiedzialna jest jej siostra i zawsze będzie ona współautorką całego projektu.

Wiele pomysłów Lilly i moich, które powstały już 20 lat temu podczas prac nad pierwszymi częściami serii, znalazło odzwierciedlenie w otaczającej nas dzisiaj rzeczywistości. Jestem bardzo szczęśliwa, że mam możliwość wrócić do tego niezwykłego etapu swojego życia, a tym bardziej, że znowu będę miała okazję pracować z moimi przyjaciółmi - powiedziała w rozmowie Lana Wachowski.

Przełom w kinie

Pierwsza część "Matrixa" weszła do kin w 1999 roku. Seria okazała się przełomowa nie tylko dla samego kina akcji, ale też przez rewolucyjne podejście do otaczającej nas rzeczywistości, które obecnie stało się niepokojąco aktualne.

W uniwersum "Matrixa" ludzie żyją w wykreowanej przez maszyny wirtualnej rzeczywistości, a tylko nieliczni mają dostęp do, trudnego do zaakceptowania, realnego świata.