Najnowsza część bardzo popularnej serii o pochodzących z kosmosu robotach - w kinach. Spektakl według Kafki - w teatrze. I premiera wspólnego utworu Madonny i Sama Smitha. Oto najciekawsze wydarzenia kulturalne nadchodzącego tygodnia.

"Transformers: przebudzenie bestii" w kinach

"Transformers: przebudzenie bestii" to najnowsza część bardzo popularnej serii o pochodzących z kosmosu robotach. Tym razem poznamy nowy rodzaj robotów. 

Zapewnimy wam cały wachlarz emocji - zapewnia reżyser. Wypełniliśmy nimi nasz film. Głównie to była wielka miłość. Będziecie płakać. Będziecie się śmiać. Będziecie czuć się dobrze - mówił Steven Caple na spotkaniu z fanami w Singapurez. 

Do polskich kin film trafi 9 czerwca.

"Przemiana" w Nowym Teatrze

Na 9 czerwca w Nowym Teatrze w Warszawie zaplanowano premierę spektaklu "Przemiana" w reżyserii Grzegorza Jaremko. Kafka w nowej odsłonie to opowieść o egzystencjalnej improwizacji oraz ucieczce, która jest formą wewnętrznej emigracji, ale też strategią obronną "gatunku" zagrożonego przez późnokapitalistyczne realia. 

Twórcy zapowiadają jednak zachowanie wywrotowego poczucia humoru. Jak mówią "punktem wyjścia do eksperymentu na opowiadaniu Kafki jest potrzeba zmapowania rzeczywistości nadmiaru, przebodźcowania i wypalenia oraz wytyczenie drogi wyjścia z opresyjnego terytorium. Opisujemy świat, którego metafizyką jest recykling. Kafka powraca raz za razem, coraz bardziej zabawny i upiorny".

W obsadzie są Bartosz Bielenia, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Ewelina Pankowska, Piotr Polak, Magdalena Popławska oraz Jan Sobolewski.

Wspólny utwór Madonny i Sama Smitha

Wspólny utwór Madonny i Sama Smitha zadebiutuje 9 czerwca. Na razie w swoich mediach społecznościowych artyści tajemnicze nagranie, na którym słychać ich głosy oraz "Sam and Madonna". 

Piosenka nosi tytuł "Vulgar". Czy będzie hitem nadchodzącego lata? 

Sam Smith jest w trakcie swojego tournée. Niestety, niestety kilka ostatnich koncertów z powodów zdrowotnych odwołał. A Madonna przygotowuje się do trasy koncertowej, która rozpocznie się 15 lipca w kanadyjskim Vancouver.

Opracowanie: