Kanadyjski reżyser i scenarzysta, laureat Oscara Paul Haggis został wczoraj aresztowany w Apulii we Włoszech pod zarzutem przemocy seksualnej. Prokuratura poinformowała, że 69-letni Haggis, uczestniczący w festiwalu filmowym, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym wobec młodej kobiety, którą następnie zostawił w złym stanie na lotnisku w Brindisi.

Kanadyjski reżyser, scenarzysta i producent filmowy Paul Haggis został wczoraj aresztowany w Ostuni we włoskiej Apulii, gdzie był gościem festiwalu. Jak przekazano, 69-latek miał dopuścić się przestępstw na tle seksualnym wobec młodej kobiety. 

Po wszystkim miał ją zostawić w złym stanie na lotnisku w Brindisi. Tam kobieta - cudzoziemka - otrzymała pomoc personelu, a następnie została odwieziona do szpitala.

Złożyła też zawiadomienie o przestępstwie, którego padła ofiarą. W rezultacie tego doniesienia reżysera aresztowano.

Filmowiec przez swego adwokata przekazał, że jest niewinny.

Włoskie media przypominają, że Haggis został wcześniej w USA oskarżony przez kilka kobiet o molestowanie seksualne i gwałt. Nigdy nie przyznał się do zarzutów.

Haggis to laureat Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do wyreżyserowanego przez siebie filmu "Miasto gniewu" (2004), który został również uznany przez Amerykańską Akademię Filmową za najlepszy film roku.