Twórcy filmu "Mission Impossible 7" planowali trzytygodniowe zdjęcia w Wenecji, ale ze względu na ryzyko związane z rozprzestrzeniającym się we Włoszech koronawirusem nie będą ich na razie realizować. Oświadczenie w tej sprawie wydała wytwórnia Paramount Pictures.

Według planów, nowy film z serii "Mission: Impossible" miał mieć premierę 23 stycznia 2021 r. Reżyserem jest Christopher McQuarrie. Nie wiadomo, czy opóźnienie wpłynie na zmianę terminu. 

"Z uwagi na bezpieczeństwo naszej obsady oraz ekipy, a także wysiłki weneckich władz zmierzające do ograniczenia zgromadzeń publicznych z powodu koronawirusa, zmieniamy plan zdjęć" - czytamy w oświadczeniu Paramount Pictures cytowanym m.in. przez "Variety". Jak wyjaśniono, prace na planie "Mission: Impossible 7" miały rozpocząć się właśnie od pobytu ekipy w Wenecji.

"W czasie przerwy będziemy mieć na uwadze obawy naszej ekipy i damy jej możliwość powrotu do domów do czasu wznowienia zdjęć. Będziemy monitorować sytuację i współpracować z przedstawicielami władz i służby zdrowia" - zapewniono w oświadczeniu. 

Branżowy portal Deadline podaje, że wbrew pojawiającym się plotkom, gwiazdor serii i odtwórca roli agenta Ethana Hunta nie zdążył przyjechać do Włoch.