Amerykański raper Kanye West wysunął oskarżenia pod adresem jednego z najbardziej znanych reżyserów Hollywood - Quentina Tarantino. Artysta twierdzi, że słynny filmowiec ukradł mu pomysł na produkcję "Django".

Kanye West - od niedawna znany po zmianie nazwiska jako Ye - podkreślił, że w 2005 roku nagrywał z Jamiem Foxxem (który grał później Django) utwór "Gold Digger". Miał wówczas zaproponować Tarantino koncepcję na realizację teledysku, którego tematyką miało być niewolnictwo

Realizacja klipu w formie, jaką wymyślił raper, nie doszła do skutku, ale ponoć reżyser wziął pomysły Westa kręcąc "Django". Film miał pięć nominacji do Oscara i zdobył dwie statuetki.

Raper wzbudza coraz więcej kontrowersji

Na razie reżyser nie odniósł się do oskarżeń Westa, który zwłaszcza ostatnio nie ma dobrej prasy.  Po tym, jak został zablokowany na Twitterze, kupił prawicowy serwis społecznościowy. Mowa o Parler, który nie stroni od treści skrajnie prawicowych, antysemickich i spiskowych. 

Raper boryka się też z innymi kłopotami. Współpracę z nim zerwał JP Morgan, który do 21 listopada dał muzykowi czas na przeniesienie kont i całej działalności do innego banku. Współpracę z muzykiem zerwała również firma odzieżowa GAP, której Kanye West zarzucał niedotrzymywanie warunków umowy.

Być może wkrótce kontrakt z Westem zerwie Adidas. Firma poinformowała, że analizuje umowę z raperem - stało się to tuż po tym, jak muzyk i projektant zaprezentował podczas paryskiego tygodnia mody koszulkę z hasłem "White Lives Matter". Uznano, że Kanye West w ten sposób zadrwił sobie z hasła "Black Lives Matter".