Pogrzeb Ewy Demarczyk odbędzie się 26 sierpnia. Charyzmatyczna artystka spocznie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Ja poinformował dyrektor Piwnicy pod Baranami Bogdan Micek, pogrzeb Ewy Demarczyk odbędzie się 26 sierpnia o godz. 14. Uroczystość będzie miała character świecki i otwarty - będą mogli wziąć w niej udział wszyscy wielbiciele talentu artystki.

Artystka spocznie w "starej" części Alei Zasłużonych, niedaleko innych artystów związanych z Piwnicą pod Baranami, m.in. Marka Grechuty, Piotra Skrzyneckiego, Mieczysława Święcickiego.

Zmarła w wieku 79 lat

Ewa Demarczyk, zwana "Czarnym Aniołem" piosenki, była jedną z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych. Zmarła 14 sierpnia w Krakowie, w wieku 79 lat. Popularność przyniosły jej takie utwory, jak m.in. "Karuzela z Madonnami", "Rebeka" i "Grande Valse Brillante".

W latach 60. i na początku lat 70. Demarczyk była gwiazdą krakowskiego kabaretu Piwnica pod Baranami. Od 1985 r. do 2000 r. prowadziła w Krakowie Teatr Muzyki i Poezji, nazywany Teatrem Ewy Demarczyk.

Ostatni koncert Demarczyk odbył się 8 listopada 1999 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Po roku 2000 artystka wycofała się z życia publicznego.