Nominowany do Oscara Hugh Jackman zagra filmie fabularnym o Piotrusiu Panu, reżyserowanym przez Joego Wrighta, twórcy filmów "Pokuta" czy "Duma i uprzedzenie". Film wyprodukuje Warner Bros. Pictures.

Hugh Jackman wcieli się w rolę nikczemnego Czarnobrodego w całkowicie nowej opowieści  o przygodach ulubionej postaci J.M. Barrie'go - Piotrusia Pana. Chłopca, który nie chciał dorosnąć. Hugh Jackman zawsze zachwyca niezapomnianą grą aktorską, która przemawia do widzów. Wiemy, że jego Czarnobrody w tej oryginalnej wersji przygód Piotrusia Pana wywrze na wszystkich olbrzymie wrażenie. Nie bez powodu jest znany i uwielbiany na całym świecie. To aktor, który bezwarunkowo poświęca się każdej swojej roli. Bardzo się cieszymy, że znowu będziemy z nim pracować - cieszą się szefowie wytwórni.

Widzowie na całym świecie znają Jackmana przede wszystkim z jego roli Wolverine'a. Niedawno zakończyła się produkcja filmu "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie", w której aktor już po raz szósty wcielił się w postać skłóconego wewnętrznie superbohatera tej popularnej serii. Oprócz nominacji do Oscara Hugh Jackman zdobył Złoty Glob oraz nominację do Nagrody BAFTA za rolę w "Nędznikach". Zagrała tam Jeana Valjeana. Jackman jest także cenionym aktorem teatralnym. W 2004 r. otrzymał Nagrodę Tony za występ w broadwayowskim musicalu "The Boy From Oz".

Joe Wright wyreżyseruje niezatytułowany jeszcze film o przygodach Piotrusia Pana na podstawie scenariusza autorstwa Jasona Fuchsa. Producentami filmu są Greg Berlanti i Paul Webster. Światowa premiera filmu jest planowana na 17 lipca 2015 r.