Ujawniono szczegóły dotyczące pierwszej produkcji księcia Harry'ego i jego żony Meghan Markle, którą będzie można oglądać na platformie Netflix. Będzie to serial dokumentalny opowiadający o zawodach Invictus Games, nazywanych igrzyskami dla weteranów wojennych, którzy zostali ranni na służbie. Twórcą imprezy jest właśnie książę Harry.

Serial ma nosić tytuł “Heart of Invictus". Za jego reżyserię odpowiada zdobywca Oscara za dokument "Białe hełmy" Orlando von Einsiedel. Na razie nie wiadomo, ile będzie miał odcinków. Nie podano też przewidywanej daty premiery. 

Produkcja ma pokazać treningi i przygotowania weteranów wojennych z różnych stron świata do Invictus Games oraz przybliżyć ich losy z czasów służby wojskowej. Zaprezentuje także perspektywę organizatorów imprezy i ich współpracę z poszczególnymi reprezentacjami. 

Serial da odbiorcom z całego świata możliwość obejrzenia poruszających i podnoszących na duchu historii weteranów i ich przygotowań do występu w Holandii - stwierdził książę Harry. Jak dodał, jest dumny ze społeczności, która funkcjonuje wokół Invictus Games, służy weteranom, inspiruje i pokazuje ludzki potencjał.

Pierwszą edycję Invictus Games zorganizowano w 2014 r. Najbliższa odbędzie się w 2022 r. w Hadze. Początkowo planowana była na 2020 rok, ale z powodu pandemii dwukrotnie ją przesunięto. 

W programie Invictus Games w Hadze będą takie dyscypliny jak m.in. pływanie, koszykówka na wózkach, rugby na wózkach, podnoszenie ciężarów, łucznictwo i siatkówka na siedząco. 

Jak podkreślają organizatorzy, ideą Invictus Games jest propagowanie szacunku i uznania dla weteranów wojennych, a także wspieranie ich rehabilitacji i walki o zdrowie.