Przedmioty należące do Eltona Johna sprzedane zostały na licytacji za łączną kwotę 8 milionów dolarów. Brytyjski muzyk wcielił się w rolę kuratora przeprowadzonej w Stanach Zjednoczonych aukcji.

Przedmioty wystawione na aukcję pochodziły z domu Eltona Johna w Atlancie. 

Olbrzymim zainteresowaniem wśród licytujących cieszył się fortepian Eltona Johna, który sprzedano za ponad 200 tys. dolarów. Jego buty na wysokich koturnach z inicjałami znalazły nabywcę za 94,5 tys. dolarów, a sceniczne okulary za 1/5 tej kwoty.

Brytyjski muzyk jest także koneserem sztuki. Obraz Banksy’ego, który posiadał w swojej kolekcji, sprzedany został za prawie 2 miliony dolarów. Limuzyna marki Bentley osiągnęła sumę 441 tys. dolarów.

Elton John wystawił na aukcję m.in. również zestaw wzorzystych, jedwabnych koszul, zegarki takich marek jak Cartier czy Rolex. Wśród licytowanych przedmiotów pojawiła się też fotografia wykonana przez Richarda Avedona, na której naga aktorka Nastassja Kinski pozuje do zdjęcia z wężem. Sprzedano ją za ponad 151 tys. dolarów. 

W ubiegłym roku brytyjski muzyk zapowiedział, że po 50 latach na scenie przechodzi na emeryturę. Trasy koncertowe są już dla niego zbyt wyczerpujące. Nie wykluczył jednak okazjonalnych występów.