W rezerwacie przyrody Gagaty Sołtykowskie w okolicy Stąporkowa kończą się prace mające na celu zabezpieczenie tropów dinozaurów. Jak się okazuje, taki impregnowany ślad to idealny pretekst do powstania Piosenki z Prawdziwego Zdarzenia.

Tym razem ekspresowe zaproszenie do naszego studia przyjął znany m.in. z takich przebojów jak "Jolka, Jolka pamiętasz" i "Noc komety" - Felicjan Andrzejczak.

"Impregnowany ślad"

wyk. Felicjan Andrzejczak
sł. Artur Andrus
muz. Łukasz Borowiecki
na pianinie zagrał Łukasz Borowiecki
na gitarze zagrał Krzysztof Kawałko

realizacja audio-video Jakub Rutka

Piosenka z Prawdziwego Zdarzenia

W każdą środę w RMF Classic, w porannym "Śniadaniu Mistrzów" tuż po godzinie 9:00, Artur Andrus wraz z prowadzącym program przegląda informacje z Polski i świata podawane w serwisach radiowych w poszukiwaniu inspiracji do napisania tekstu piosenki. Pretekstem może być informacja o ciekawym wydarzeniu lub fragment wywiadu. Może nim też być cytat z prasy.

Tekst piosenki ma stanowić aktualny, satyryczny komentarz do wybranej informacji lub wypowiedzi.

Po dokonaniu wyboru Artur Andrus natychmiast przystępuje do pracy nad piosenką - przed południem pisze test i zaprasza zaprzyjaźnionych muzyków do skomponowania i zagrania muzyki. Zaprasza też jednego ze znanych artystów do zaśpiewania "Piosenki z prawdziwego zdarzenia". Późnym popołudniem w radiowym studio RMF Classic w Warszawie piosenka jest nagrywana - także w wersji video. Sam proces tworzenia piosenki jest rejestrowany przez reporterów RMF Classic i relacjonowany na bieżąco w programie.

Prace nad montażem materiału trwają do późnego wieczora i w czwartek rano piosenka jest gotowa do emisji. Jej premiera na antenie ma miejsce w porannym programie tuż po godzinie 9-tej, zatem cały cykl produkcyjny zamyka się w 24 godzinach. Jednocześnie klip video pojawia się na stronie RMF Classic, Facebooku i radiowym kanale YouTube a słuchacze mogą usłyszeć powtórki piosenki kilka razy w ciągu dnia w programie RMF Classic.