W Lublinie ruszyła "FeelHarmonia" - Lubelska Orkiestra Muzyki Rozrywkowej. Pomysłodawcy projektu chcą, by uczestniczyły w nim osoby, które uczyły się grać na instrumencie, ale nie zostały zawodowymi muzykami.

Uczestników inicjatywy łączy miłość do muzyki, a także chęć dzielenia się swoją muzyczną pasją. Projekt powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni, gdzie absolwenci szkół muzycznych, których ścieżka kariery ukierunkowała się w stronę inną niż muzyczna, mogliby się spotykać i wspólnie rozwijać swoje talenty.

Mam mnóstwo znajomych, którzy po 10-12 latach nauki odłożyli instrument w kąt i przestali grać. To miejsce dla takich osób, by wróciły do instrumentu. Głównym celem jest powrót do grania, do muzyki i fajna przygoda - mówi Katarzyna Mach - pomysłodawczyni i założycielka orkiestry. 

Na razie projekt z powodu pandemii wystartował on line. Uczestniczy w nim m.in. dziennikarz RMF FM Krzysztof Kot, który gra na kontrabasie. Posłuchajcie, jak muzycy wykonują motywy przewodnie z filmów "Piraci z Karaibów" oraz "Forrest Gump":
Od jesieni - próby będą się odbywać już w realnym świecie. 

Jeśli macie ochotę dołączyć do projektu, możecie się skontaktować przez fanpage inicjatywy na Facebooku.