Ikona street artu Banksy pokazał na Instagramie swoje najnowsze dzieło - graffiti na jednym z garaży w walijskim Port Talbot, sercu brytyjskiego przemysłu stalowego. Pojawiły się już interpretacje, że to komentarz artysty do problemu zanieczyszczenia powietrza. Na ceglanej, pomalowanej na biało ścianie garażu widać chłopca z sankami, który podnosi twarz do góry i na wyciągnięty język próbuje złapać lecące z nieba płatki śniegu. Gdy jednak zmienimy perspektywę i przeniesiemy się za róg budynku, na sąsiedniej ścianie zobaczymy, że unoszące się w powietrzu drobiny to resztki odpadów z palącego się śmietnika.

"Wesołych świąt"

Banksy na swoim Instagramie zamieścił krótkie wideo, opatrzone komentarzem "wesołych świąt" i znaną na Wyspach Brytyjskich piosenką "Little Snowflake" (ang. mała śnieżynka). Kamera najpierw pokazuje w zbliżeniu fragmenty dzieła, potem całość, a następnie unosi się nad domy i zatrzymuje się na budynku fabryki.

Port Talbot to miasto przemysłowe, w którym znajdują się największe w Wielkiej Brytanii zakłady stalowe.

Właściciel garażu, 55-letni Ian Lewis, zatrudniony w stalowni, powiedział, że o graffiti dowiedział się z mediów społecznościowych.