Na cztery lata i trzy miesiące więzienia skazał sąd w Londynie 39-letniego mężczyznę, który podczas stosunku seksualnego bez wiedzy partnerki zdjął prezerwatywę. Jak przypomniała policja, takie zachowanie jest formą gwałtu.

Kobieta, która zgłosiła sprawę, zgodziła się na seks pod warunkiem, że mężczyzna użyje prezerwatywy. Jednak podczas stosunku zdjął ją, nie informując o tym partnerki. 

W wysłanych później do niej wiadomościach mężczyzna ją przepraszał, wyjaśniając, że zrobił to, gdyż dawno nie uprawiał seksu. 

Na początku kwietnia sąd uznał mieszkańca Brixton w południowym Londynie za winnego, zaś w czwartek wymierzył mu karę czterech lat i trzech miesięcy więzienia. 

Londyńska policja metropolitalna przypomniała przy tej okazji, że zdjęcie prezerwatywy w trakcie stosunku bez zgody partnerki jest uważane za formę gwałtu i zaapelowała, aby zgłaszać wszystkie takie sytuacje. 

Media zauważają, że wyroki w takich sprawach są w Wielkiej Brytanii bardzo rzadkie, bo zwykle takie sytuacje nie są w ogóle zgłaszane.