Życie ośmiu osób pochłonęły pożary, jakie od kilku dni trawią lasy i łąki w południowej Europie. Ogień strawił kilkadziesiąt tysięcy hektarów ziemi. Strażakom udało się opanować żywioł w Hiszpanii, ale zacięta walka z płomieniami trwa wciąż we Włoszech i na francuskiej Korsyce. Na wyspie to największa fala pożarów od dwudziestu lat. Strażacy mają jednak nadzieję na szybkie opanowanie ognia.

Być może uda się to w ciągu najbliższych dwóch dni, bowiem silny wiatr, który ułatwiał rozprzestrzenianie się płomieni, słabnie. Pożar wokół głównego miasta Korsyki - Ajaccio - został już praktycznie ugaszony. Walka trwa obecnie przede wszystkim w południowej części wyspy.

Trzem aresztowanym osobom, które podejrzewa się o celowe podpalanie lasów, grożą kary od 15 lat więzienia do dożywocia. Z kolei podoficer Legii Cudzoziemskiej, który ponosi winę za używanie pocisków zapalających na poligonie koło Marsylii - co wywołało wcześniej wielki pożar wokół tego miasta - może trafić za kraty nawet na pięć lat.