Do tragicznego zdarzenia doszło podczas safari w Parku Narodowym Kafue w zachodniej Zambii. 80-letnia amerykańska turystka zginęła po tym, jak słoń zaatakował samochód z sześcioma pasażerami. Pozostali odnieśli obrażenia. Jedna z pasażerek została ewakuowana do szpitala w RPA.

Nagranie z tragicznie zakończonej wyprawy zamieszczono w mediach społecznościowych. Widać na nim słonia, który zmierza w kierunku samochodu z turystami. Był to typowy w afrykańskim buszu pojazd z płóciennym dachem rozwieszonym nad głowami pasażerów.

Słoń zbliżył się samochodu, zignorował mające go odstraszyć krzyki kierowcy i przewrócił pojazd na bok. 

Nasi przewodnicy są dobrze wyszkoleni i doświadczeni, ale w tym przypadku teren i roślinność sprawiły, że trasa przewodnika została zablokowana i nie mógł on wystarczająco szybko wyprowadzić pojazdu z niebezpieczeństwa - powiedział Keith Vincent, dyrektor generalny Wilderness, organizatora safari.

Cytowany przez portal Zambianobserver Vincent zapewnił, że zarząd parku został natychmiast poinformowany i wysłał helikopter na miejsce zdarzenia.

Leżący nad rzeką Kafue park jest najstarszym i największym parkiem narodowym w Zambii. W tym południowoafrykańskim kraju żyje około 30 tys. słoni