RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Smugę nad Kalifornią zostawił samolot?

Autor: Publikacja: Środa, 10 listopada (20:57) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Tajemniczą smugę nad Kalifornią zostawił samolot a nie rakieta - twierdzi Pentagon. W poniedziałek zjawisko zarejestrowała z pokładu śmigłowca ekipa reporterska telewizji KCBS. Rzecznik Pentagonu twierdzi, że armia nie przeprowadzała żadnych ćwiczeń z udziałem rakiet.

Te argumenty jednak nie wszystkich przekonują. To jest spektakularne. Zapiera dech w piersiach, to wielki obiekt- mówi ambasador USA przy NATO Robert Ellsworth , który widział nagranie. Amerykanie dodają na forach internetowych, że nawet gdyby armia wystrzeliła rakietę to i tak by się do tego nie przyznała. Na nagraniu widać rozszerzającą się smugę w odległości około 50 kilometrów na zachód od Los Angeles i na północ od wyspy Catalina.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: