Nie Władimir Putin ani Dmitrij Miedwiediew a Siergiej Mironow odwiedzi w najbliższym czasie Polskę. Jak dowiedział się korespondent RMF FM, wizytę szefa Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu, zaplanowano na 8 czerwca.

Formalnie Mironow należy do piątki najważniejszych osób w Rosji, ale często żartuje się, że to człowiek od przecinania wstęg. Jest szefem partii „Sprawiedliwaja Rossija”, która została utworzona na polecenie Kremla, by neutralizować komunistów w Dumie.

Mironow nie ma wpływu na politykę zagraniczną Rosji. Jeżeli zabiera głos, to najczęściej powtarza punkt widzenia Władimira Putina. Na przykład na temat tarczy antyrakietowej w Polsce mówił: Potrzebne to Europie znaleźć się pod wycelowanymi rosyjskimi rakietami? Skoro chcą tak wesoło żyć, niech rozmieszczają. Posłuchaj relacji moskiewskiego korespondenta RMF FM Przemysława Marca:

Szczegóły wizyty Mironowa w Polsce nie są jeszcze znane.

Wizyta Mironowa w Polsce to odpowiedź na moskiewską podróż polskiego premiera. Przypomnimy. Donald Tusk w lutym odwiedził Rosję. Spotkał się tam m.in. z Władimirem Putinem i Dmitrijem Miedwiediewem.