Brytyjskie służby aresztowały mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez prawie 30 lat. 80-letni dziś Richard Burrows jest podejrzewany o przestępstwa seksualne wobec dzieci. Nie stawił się na procesie w 1997 r. i ukrywał się w Tajlandii.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformowała policja z Cheshire. Burrows zatrzymano w czwartek na lotnisku Heathrow, gdzie przyleciał z Tajlandii. 

Historię sprawy przypomina portal BBC.

Zarzuty wobec 80-letniego Anglika dotyczą rzekomego znęcania się nad dziećmi w latach 1969-1971. Po jego zniknięciu brytyjska policja wystosowywała liczne apele o ujawnienie miejsca, w którym może przebywać. Mężczyzna był m.in. bohaterem programu BBC Crimewatch w 1998 r., który zajmował się nagłaśnianiem nierozwiązanych spraw kryminalnych.

Do przestępstw miało dojść w domach dziecka w Cheshire i West Midlands.

Burrowsowi postawiono 13 zarzutów. 11 z nich dotyczy napaści na tle obyczajowym, a dwa poważnych przestępstw na tle seksualnym.

Mam nadzieję, że aresztowanie tego mężczyzny zadziała jako ostrzeżenie dla innych poszukiwanych, że nie ważne, jak długo będą się chować, zostaną przez nas odnalezieni i aresztowani - powiedziała detektyw inspektor Eleanor Atkinson z policji w Cheshire.