RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pracowali pod Buenos Aires jak niewolnicy

Publikacja: Niedziela, 9 stycznia (07:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pół tysiąca robotników było zmuszanych do pracy na trzech wielkich plantacjach soi pod Buenos Aires. Mieszkali w barakach z blachy, które nagrzewały się od słońca. Nie było tam ani prądu ani kanalizacji.

Ludzie jedli spleśniałą żywność a za swoją prace dostawali niespełna połowę obiecanego zarobku. Chodzi o równowartość 325 dolarów za zebranie plonów z jednego hektara. Argentyna jest trzecim na świecie eksporterem soi i drugim kukurydzy.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: