Mężczyzna podejrzewany o zgwałcenie polskiej turystki został zatrzymany w miejscowości Kangra w stanie Himaćal Pradeś na północy Indii - poinformowała lokalna policja, cytowana przez portal Indian Express.

Do zatrzymania 24-letniego mężczyzny doszło w sobotę. Jest on podejrzewany o zgwałcenie polskiej turystki w miejscowości McLeod Ganj. 

39-letnia Polka przyjechała do Indii w maju na podstawie wizy turystycznej, a do McLeod Ganj, niedaleko Dharamśali, przybyła na początku czerwca. W piątek kobieta zgłosiła przestępstwo na komisariacie - przekazała policja. Dzień później policja poinformowała o zatrzymaniu w niedalekiej Kangrze. 

Zatrzymany został zidentyfikowany jako Kartik Ch., właściciel kilku pokoi w McLeod Ganj, które wynajmuje turystom. Jak podała policja, mężczyzna twierdzi, że spotkał kobietę w lokalnym sklepie i obiecał jej pomóc podczas pobytu w McLeod Ganj. 

"Pomieszczenie, w którym doszło do przestępstwa, zostało sprawdzone przez zespół biegłych medycyny sądowej. Z pomieszczenia pobrano także próbki. Podejrzany jest przesłuchiwany, o toczącym się dochodzeniu informowana jest polska ambasada" - przekazała policja. 

"Ofiara to obywatelka obcego państwa. Do Indii przyjechała na podstawie wizy turystycznej w celach rekreacyjnych. Zweryfikowaliśmy jej zarzuty. Wstępne dochodzenie wskazuje, że popełniono przestępstwo. Zeznania ofiary złożone na podstawie art. 164 kodeksu karnego zostały zarejestrowane przed lokalnym sędzią. Ofiara zidentyfikowała podejrzanego i wyszło na jaw, że kontaktowali się przez ostatnie dwa tygodnie" - przekazała mediom przedstawicielka policji w Kangrze Shalini Agnihotri, cytowana przez Indian Express.