Polskie sklepy w Stanach Zjednoczonych czeka w najbliższych dniach prawdziwe oblężenie. Nasi rodacy będą chcieli bowiem kupić polskie produkty na Wielkanoc. W wielu punktach od polskiej kiełbasy i ciast uginają się półki. Wcześniej przyjmowano na nie zapisy.

Bardzo dużo polskich sklepów jest w Chicago oraz Nowym Jorku. To zrozumiałe, bo żyje tam najwięcej naszych rodaków. Szturm na sklepy ma zacząć się już dziś. Niczego nie powinno zabraknąć - tak przynajmniej mówią właściciele sklepów.

Nasz korespondent odwiedził sklep w Rockvile. "Kiełbasa Factory" to jedyny polski sklep w okolicy Waszyngtonu. Kolejny jest w Baltimore. Niektórzy pokonują wiele kilometrów by przyjechać po polskie produkty.

Dawno nie byłam w Polsce. Brakuje mi dobrego polskiego jedzenia. Dlatego chcę by Święta Wielkanocne były typowo polskie - powiedziała naszemu korespondentowi jedna z Polek. Jest nielegalną imigrantką. Gdyby na Święta wróciła do Polski to do USA nie zostałaby ponownie wpuszczona.

W wielu amerykańskich sklepach można kupić kiełbasę na opakowaniu, której widnieje napis "Polska kiełbasa". Tyle tylko, że smak nie przypomina polskiego produktu. "Polską kiełbasę" można znaleźć nawet w chińskim sklepie.