Jak zapewnia resort dyplomacji, nasi rodacy w Strefie Gazy są bezpieczni. W rejonie palestyńsko-izraelskiego konfliktu przebywa 14 rodzin. MSZ zaznacza, że jeżeli sytuacja się zaostrzy, jest w stanie zapewnić pomoc podczas ich ewakuacji.

Lotnictwo izraelskie kontynuuje naloty na rządzoną przez Hamas Strefę Gazy. Do tej pory zginęło ponad trzysta osób, ponad tysiąc jest rannych. Z różnych stron świata docierają apele o wstrzymanie aktów przemocy. W wielu miastach odbyły się antyizraelskie protesty. W Paryżu, na nadzwyczajnym... czytaj więcej

W tej chwili nie ma jednak takiej potrzeby i nie ma chęci powrotu - mówi rzecznik resortu dyplomacji Piotr Paszkowski. Rodziny twierdzą, że są bezpieczne, że nic im się nie stało, że ich domostwa pozostają w stanie nienaruszonym - zaznacza w rozmowie z dziennikarzem RMF FM:

Paszkowski dodaje, że osoby, które chcą w najbliższym czasie odwiedzić Izrael, powinny szerokim łukiem omijać jego południową część. Chcielibyśmy, aby bardzo rozważnie te decyzje podejmowali i przy braku jakiś bardzo silnych motywacji zaniechali planów podróży - podkreśla.