W piątek w Cape Town rozlosowane zostały grupy mistrzostw świata, które w czerwcu przyszłego roku odbędą się w RPA. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w grupie G, w której spotkają się Brazylia, Portugalia, Wybrzeże Kości Słoniowej i Korea Północna.

W meczu otwarcia zagrają gospodarze mundialu, Republika Południowej Afryki i Meksyk, a w grupie A znalazły również Urugwaj i Francja. Bardzo wyrównaną walkę mogą stoczyć drużyny, które trafiły do grupy B - Argentyna, Korea Południowa, Nigeria oraz Grecja. Słowenia, która wyprzedziła reprezentację Polski w eliminacjach do mistrzostw świata zmierzy się w grupie C z Anglikami, USA i Algierią.

Przed trudnym zadaniem staną również Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi zagrają z nieobliczalną Australią, pełną gwiazd afrykańskiej piłki Ghaną oraz Serbią.

W grupie E spotkają się Holandia, Japonia, Kamerun i Dania, a w grupie F Włochy, Nowa Zelandia, Paragwaj i Słowacja.

Najciekawiej zapowiada się jednak rywalizacja w grupie G, już nazwanej grupą śmierci. Spotkają się w niej Brazylia, Portugalia, Wybrzeże Kości Słoniowej i Korea Północna. Mistrzowie Europy, Hiszpanie zmierzą się z Hondurasem, Chile i Szwajcarią.

Grupa A: RPA, Meksyk, Urugwaj, Francja

Grupa B: Argentyna, Nigeria, Korea Południowa, Grecja

Grupa C: Anglia, USA, Algieria, Słowenia

Grupa D: Niemcy, Australia, Serbia, Ghana

Grupa E: Holandia, Dania, Japonia, Kamerun

Grupa F: Włochy, Paragwaj, Nowa Zelandia, Słowacja

Grupa G: Brazylia, Korea Północna, Wybrzeże Kości Słoniowej, Portugalia

Grupa H: Hiszpania, Szwajcaria, Honduras, Chile

ASInfo