Co zrobić, aby zostać politykiem? Przede wszystkim należy przykuć uwagę wyborców. Amerykański farmer, który postanowił zostać senatorem, zmienił w tym celu nazwisko. Na wszystkich urzędowych dokumentach, w tym na karcie do głosowania, występuje już pod nowym: Mister Pro Life.

Panu Pro Life znudziło się już uprawianie ekologicznych truskawek i chce zająć się polityką. Zamierza walczyć o miejsce w amerykańskim Senacie, a ponieważ ma poglądy konserwatywne, zmienił nazwisko na takie, które będzie się z tymi poglądami wyborcom kojarzyło.

Pro Life nie jest pierwszym Amerykaninem, który demonstruje w ten sposób swoje zdanie. W USA żyje już m.in. Pan Niski Podatek. Mężczyzna uznał, że nadane mu przez rodziców imię Anthony jest nudne, pospolite i nic nie znaczy. Przemianował się więc na przeciwnika fiskusa.

Oryginalne imiona czy nazwiska są już na tyle popularne w Stanach Zjednoczonych, że w Internecie można znaleźć poradniki mówiące o tym, jak urzędowo dokonać takiej zmiany. Poza tym powstały specjalne firmy, które zajmują się przygotowaniem potrzebnych dokumentów.