RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niemcy: Leki zabiły dwoje niemowląt

Publikacja: Niedziela, 22 sierpnia (20:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwoje ciężko chorych niemowląt zmarło na oddziale intensywnej terapii kliniki uniwersyteckiej w Moguncji na zachodzie Niemiec. Jak podało kierownictwo szpitala, przyczyną zgonu było podanie niemowlętom zakażonego bakteriami płynu dożylnego.

Spośród dziewięciorga innych dzieci, którym podano ten sam płyn, pięcioro jest w stanie krytycznym. Jak oświadczył na konferencji prasowej dyrektor medyczny kliniki, prof. Norbert Pfeiffer, na razie ustalono tylko, że do zakażenia płynów nie doszło na terenie oddziału pediatrycznego. Płyny te przygotowywano w aptece kliniki uniwersyteckiej indywidualnie dla każdego pacjenta ze składników, dostarczanych przez producentów z zewnątrz.

W ramach prewencji stosowane dotąd płyny dożylne zastąpiono preparatami innych wytwórców.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: