Władze okręgu szkolnego na Florydzie zasugerowały nauczycielom, by nie zaprzyjaźniali się z uczniami w serwisach społecznościowych. To odpowiedź na rosnąca popularność witryn takich, takich jak Facebook, Twitter czy MySpace.

W zaleceniach dla nauczycieli na nowy rok szkolny władze hrabstwa Lee uznają znajomości z obecnymi uczniami w internecie za "niewłaściwe". Wymieniają zawieranie przyjaźni i udostępnianie uczniom prywatnych informacji.

Zbyt wielu ludzi nie ma pojęcia, co dzieje się z ich prywatnymi danymi. A także, jak ich udostępnienie może wpłynąć na zawodowe życie - podkreśla Robert Dodig, szef zespołu prawnego w hrabstwie.

Nauczyciele zostali pouczeni, że powinni się dwa razy zastanowić zanim udostępnią w sieci jakieś informacje, bądź zdjęcia. Nie udostępniach żadnych informacji o uczniach, nawet tak niewinnie wyglądających, jak ich imiona - podkreślają autorzy dokumentu.

Władze szkolne podkreślają, że celem wytycznych nie jest ograniczenie aktywności nauczycieli w internecie, lecz wyczulenie ich, na to co publikują.