Biało - czerwona Niagara. Słynny wodospad w naszych narodowych barwach z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność. W nocy czasu polskiego przez 15 minut wodospad na pograniczu amerykańsko- kanadyjskim zachwycał polskimi kolorami. ono.

Wodospad przybrał polskie barwy narodowe od godz. 22 do 22.15 czasu miejscowego. Za inicjatywą sobotniego podświetlenienia Niagary stał Konsulat Generalny RP w Toronto.

Efekt jest przepiękny. Przyjechaliśmy z Chicago. Było warto - powiedział naszemu dziennikarzowi Pawłowi Żuchowskiemu, Tomasz Towbin, który z grupą znajomych przyjechał zobaczyć najsłynniejszy wodospad w tych wyjątkowym podświetleniu.

W poniedziałek natomiast na jednym z wyświetlaczy na nowojorskim Times Square pojawiać będzie się okolicznościowa animacja przypominająca o 40. rocznicy powstania "Solidarności". Reklamę wykupiła Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, czyli największa polonijna instytucja finansowa. 

Ostatni raz Niagara podświetlana była tego rodzaju specjalną iluminacją 15 sierpnia - pomarańczowy, biały i zielony nawiązywały wtedy do 74. rocznicy niepodległości Indii.

Na stronie internetowej www.niagarafallsusa.com można składać petycje o specjalne iluminacje. Wodospad od 16 do 31 sierpnia podświetlany jest stale od godziny 19.30 do 2 w nocy.

Największa atrakcja turystyczna USA

Niagara to jedna z największych atrakcji turystycznych w USA, która corocznie budzi zachwyt milionów Amerykanów, Kanadyjczyków i przybyszów z całego świata. Imponujący wodospad na granicy między Stanami Zjednoczonymi i Kanadą ma ponad 50 metrów wysokości i blisko 80 metrów szerokości.

W poniedziałek przypada 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i utworzenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".