Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Drugie miejsce zajął Szwajcar Simon Ammann, a trzeci był Adam Małysz. Polski mistrz pozostaje na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Niestety, nie spełniło się dzisiaj marzenie Małysza, by po raz 33 wygrać konkurs w Pucharze Świata i tym samym zrównać się z Niemcem Jensem Weissflogiem, który jest na drugim miejscu listy zwycięzców wszechczasów.

20. miejsce w konkursie zajął Piotr Żyła. Kamil Stoch uplasował się na 24. pozycji. Robert Mateja był 34.

Konkurs w Klingenthal został wpisany do kalendarza zamiast grudniowych zawodów w Harrachovie, które nie odbyły się z powodu braku śniegu.

Tym razem śnieg był i to nawet za dużo. Organizatorzy musieli nawet opóźnić konkurs o 15 minut. Zdecydowali także, iż zawodnicy wystartują z 37 belki (we wczorajszych kwalifikacjach skakali z 27 i 28).

Zawodnicy szybowali daleko, a Czech Antonin Hajek i Norweg Sigurd Pettersen polecieli nawet na odległość ponad 140-metrową (rekord należy do kombinatora norweskiego Siergieja Maslennikowa i wynosi 144 m). Po tym drugim skoku zawody przerwano i zdecydowano się obniżyć rozbieg aż o siedem belek.

Adam Małysz pozostaje na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za Norwegiem Andersem Jacobsenem i Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem. Do Jacobsena Małysz traci 170 punktów, do Schlierenzauera 84.