Portugalska policja przesłała końcowy raport na temat śledztwa w sprawie zaginięcia brytyjskiej dziewczynki Madeleine McCann prokuraturze. Ta ma zdecydować czy zakończyć śledztwo, które do tej pory nie przyniosło żadnych rezultatów. Zamknięcie policyjnego dochodzenia nie oznacza jednak, iż państwo McCann zostali oczyszczeni z zarzutów.

O tym zdecyduje portugalski prokurator. Rodzice Madeleine – jak oświadczył ich rzecznik – zamierzają kontynuować własne poszukiwania bez względu na ostateczna decyzje. Według doniesień brytyjskich mediów portugalska policja nie zdołała zgromadzić wystarczających materiałów dowodowych, które pozwoliłyby oskarżyć podejrzanych.

Jeśli sprawa zostanie zamknięta, a państwo McCann oczyszczeni z zarzutów, rodzice dziewczynki zamierzają zwrócić się do portugalskiej policji z prośbą o udostępnienie im akt sprawy. Po to by zebrane przez funkcjonariuszy informacje wykorzystać do kontynuowania własnych poszukiwań Madeleine.

3-letnia dziewczynka zdaniem rodziców zaginęła na początku maja zeszłego roku z pokoju hotelowego w Praia da Luz na południu Portugalii. Dziecka przez wiele miesięcy szukała policja na całym świecie.