RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Karambol w Utah. Siedem osób nie żyje

Publikacja: Poniedziałek, 26 lipca (07:42) Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lipca (07:00)

Co najmniej siedem osób zginęło w karambolu z udziałem 20 samochodów na autostradzie w środkowej części amerykańskiego stanu Utah - poinformowała miejscowa policja. Do spowodowanej przez burzę piaskową katastrofy drogowej doszło w niedzielę po południu czasu lokalnego.

Do miejscowych szpitali ambulansami i helikopterami przewieziono kilka rannych osób w stanie krytycznym - relacjonuje agencja AP.


Karambol został spowodowany przez burzę piaskową; silne wiatr, który unosił kurz i piasek, co ograniczało widoczność na drogach - poinformowała w komunikacie stanowa policja.

Do katastrofy doszło na międzystanowej autostradzie I-15, w okolicach miasta Kanosh położonego w środkowej części stanu, ok. 250 km na południe od stolicy Utah, Salt Lake City.


Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: