Festiwal polskich sztafet na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Goeteborgu. W ostatnim dniu zawodów Polacy zdobyli aż 3 medale. Srebro wywalczyła męska sztafeta 4x100 m, a medale brązowe - sztafety kobiet i mężczyzn 4x400 m.

Polscy sprinterzy, biegnący w składzie: Przemysław Rogowski, Łukasz Chyła, Marcin Jędrusiński i Dariusz Kuć, przegrali tylko z reprezentacją Wielkiej Brytanii. Brązowy medal wywalczyli Francuzi.

Bardzo dobrze spisały się także polskie zawodniczki w sztafecie 4x400 m. Polki, które biegły w składzie: Monika Bejnar, Grażyna Prokopek, Ewelina Sętowska i Anna Jesień, minęły linię mety na 3. miejscu. Mistrzyniami Europy zostały Rosjanki, a srebrny medal wywalczyły Białorusinki.

Znakomity występ polskich sztafet uwieńczyli mężczyźni w biegu 4x400 m. Polacy w składzie: Daniel Dąbrowski, Piotr Kędzia, Piotr Rysiukiewicz, Rafał Wieruszewski jeszcze na ostatniej prostej byli na pierwszym miejscu. Niestety na końcowych metrach biało-czerwonych wyprzedzili Francuzi i Brytyjczycy. Ostatecznie Polacy zdobyli brązowy medal.