Kompromitacja byłego francuskiego ministra Erica Woertha – bliskiego współpracownika dawnego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego. Polityk chwalił się w sieci, że zdobywał Mont Blanc odważnie wspinając się po prawie pionowym oblodzonym stoku. Okazało się jednak, że zdjęcie zostało sfabrykowane.

Okazało się, że zdjęcie umieszczone przez byłego francuskiego ministra pracy i budżetu Erica Woertha było po prostu w sprytny sposób obrócone. W rzeczywistości polityk szedł na czworaka po poziomej oblodzonej powierzchni, ale po obróceniu zdjęcia można było mieć wrażenie, że odważnie wspina się po pionowym stoku.

Wytropili to internauci, którzy zauważyli m.in., że w prawym dolnym rogu zdjęcia widać dwie osoby idące po lodowej skale w taki sposób, jakby nie dotyczyła ich ziemska grawitacja.

Sprzeczny z prawem grawitacji był również sposób, w jaki zwisał jeden z pasków kurtki ministra. Ten ostatni zapewniał, że zdjęcie było prawdziwe - i naprawdę "walecznie wspinał" się po pionowej ścianie lodu.

Został jednak wyśmiany przez internautów, którzy sugerują, że ten polityk nauczył się oszukiwać w rządzie - i teraz robi to nawet na wakacjach.

Opracowanie: