Atak zimy sparaliżował pracę wielu lotnisk w Europie. W Belgii zamknięto porty lotnicze w Brukseli, Charloi i Liege. Chaos panuje na lotniskach w niemieckim Düsseldorfie, Dortmundzie i Frankfurcie nad Menem. W porcie lotniczym Skavsta koło Sztokholmu utknęło ponad 1200 pasażerów.

Firma Eurostar, obsługująca przewozy kolejowe pod kanałem La Manche, zawiesiła wszystkie dzisiejsze połączenia pasażerskie. Ma to związek z awarią, do której doszło w piątek. Ponad dwa tysiące ludzi utknęło wtedy w tunelu na kilka godzin. Przyczyną awarii były ostre mrozy w północnej Francji. czytaj więcej

Śnieg i mróz powodują również duże utrudnienia na drogach i torach kolejowych. Na belgijskich autostradach utworzyły się korki o łącznej długości około 200 kilometrów.

Nadal nie kursuje superszybki pociąg Eurostar Paryż-Londyn, po tym jak cztery składy kolejowe utknęły w nocy z piątku na sobotę w tunelu pod kanałem La Manche. Jak poinformowała dyrekcja Eurostaru, ruch na tej trasie został wstrzymany co najmniej do wtorku. Według przewoźnika przyczyną awarii pociągów była różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz tunelu. Posłuchaj relacji korespondenta RMF FM Bogdana Frymorgena:

Zima daje się we znaki także na Półwyspie Iberyjskim. Hiszpańskie służby meteorologiczne ostrzegły przed falą zimna w całym kraju, włącznie z Majorką.