Ponad rok na czerwoną kartkę „czekał” Cristiano Ronaldo. We wczorajszym półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej Portugalczyk zszedł z boiska w 86. minucie za faul. To jego pierwsza czerwona kartka w rozgrywkach w tym kraju.

W półfinałowym meczu zmierzyły się drużyny Al-Nassr i Al-Hilal. Ronaldo został ukarany przez sędziego czerwoną kartką w 86. minucie za uderzenie łokciem przeciwnika. Pod koniec pierwszej połowy obejrzał żółty kartonik za niesportowe zachowanie.

Koniec końców jego drużyna przegrała 1:2. Gole dla przeciwników strzelali Salem Al-Dawsari i Malcom. Jedyną bramkę dla Al-Nassr zdobył w dziewiątej minucie doliczonego czasu Senegalczyk Sadio Mane.

Ronaldo w Arabii Saudyjskiej

39-letni Portugalczyk występuje w Arabii Saudyjskiej od stycznia 2023 r. Przeszedł do Al-Nassr z Manchesteru United. Zawodnik podpisał kontrakt do 2025 r. Za sezon miał zainkasować najwyższe uposażenie w historii futbolu - 200 mln euro.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu jego drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli za rywalem z tego samego miasta - Al-Hilal. Cristiano Ronaldo z 29 zdobytymi golami jest liderem klasyfikacji strzelców ligi.