Około 30 tys. pracowników miejskich Zurychu otrzymało w lutym dwukrotnie pensję. Ich radość nie trwała jednak długo, ponieważ szybko zostali wezwani do zwrotu nadwyżki. Jak się okazało, dodatkowy przelew był spowodowany błędem technicznym.

W poniedziałek pracownicy miejscy Zurychu otrzymali podwójną wypłatę. Jak poinformowano, było to spowodowane "błędem technicznym w przetwarzaniu danych". Pomyłka kosztowała miasto 175 mln franków szwajcarskich (ok. 790 mln zł).

Jak się okazało, błąd dotyczył oprogramowania dostawcy operatora telekomunikacyjnego Swisscom, z którego korzystał bank kantonalny w Zurychu. 

"Swisscom jest świadomy wybuchowego charakteru tego incydentu i przeprasza za niedogodności" - oznajmiła firma, dodając, że bada, co się stało.

Miasto poinformowało, że pracownicy są zobowiązani do zwrotu otrzymanej nadwyżki.

Claudia Naegeli, rzeczniczka działu finansowego urzędu miejskiego w Zurychu, powiedziała, że wiele osób odebrało tę sytuację z poczuciem humoru.

Jak poinformowała, część pracowników pytała, czy jest to projekt pilotażowy dotyczący wypłaty dodatkowego miesięcznego wynagrodzenia. Inni po prostu pisali: "Dziękuję, proszę powtórzyć".