Na następnym posiedzeniu Sejm zajmie się zmianami przepisów dotyczących żołnierzy, którzy zostali ranni na misjach zagranicznych. Nowe prawo ma umożliwić pobieranie uposażeń rodzinom wojskowych, którzy zmarli po przeniesieniu do rezerwy. Pilny projekt obiecał szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Minister obrony wystąpi do premiera o specjalną rentę dla wdowy po szeregowym Arturze Pycu. Żołnierz, który w maju został ranny w Afganistanie, dwa dni temu zmarł w wyniku odniesionych ran. czytaj więcej

Okazało się jednak, że do zmian potrzebne są analizy z Ministerstwa Obrony Narodowej. Materiał jest już na ukończeniu. Dostałem wszystkie analizy od ministra obrony narodowej. W tej chwili sprawdzamy go z legislatorami. Niedługo projekt będzie gotowy - zapewnia Chlebowski.

Zmianę przepisów Zbigniew Chlebowski zapowiedział dwa tygodnie temu. Kiedy to okazało się, że wdowa po szeregowym Arturze Pycu - żołnierz, który w maju został ranny w Afganistanie, a we wrześniu zmarł w wyniku odniesionych ran - może nie otrzymać po nim renty.