Znany raper Michał M. , pseudonim "Mata" został zatrzymany za posiadanie narkotyków - ustalili reporterzy RMF FM. Do zatrzymania rapera i jego znajomego doszło wczoraj przed północą w Warszawie. Artysta dziś ma usłyszeć zarzuty. Trwa przeszukanie w jego warszawskim mieszkaniu.

Jeszcze w piątek po południu, gdy tylko skończy się przeszukanie w mieszkaniach rapera i jego znajomego, zaplanowano przesłuchania. Policja przekonuje, że przeszukanie miejsca zamieszkania jest rutynowym działaniem i jest konieczne, by ustalić ostateczny kształt zarzutu - informuje reporter RMF FM.

Chodzi o to, by ustalić, czy faktycznie mamy do czynienia z niewielką ilością narkotyków, czy może ktoś posiadał większą ilość. Wtedy zarzut może być rozszerzony na poważniejszy - handlu narkotykami. Policjanci przyznają, że przy ilościach narkotyków, jakie znaleziono przy Macie i jego znajomym, możliwe jest umorzenie postępowania. Ostateczna decyzja należy jednak do prokuratora - dowiedział się RMF FM.


"Mata" zatrzymany w czwartek

W czwartek na jednej z ulic Górnego Mokotowa policjanci w nieoznakowanym radiowozie zauważyli dwóch mężczyzn. Podjechali bliżej, a wtedy mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać i po pewnym czasie szukać drogi ucieczki.

Zostali zatrzymani, a po wylegitymowaniu się sami wyjęli z kieszeni woreczek z suszem - była to marihuana.

U jednego z nich - Michała M. policjanci zabezpieczyli 1,5 grama narkotyku.

U 24-latka skonfiskowano pół grama. Policja twierdzi, to prawdopodobnie znajomy rapera. Na ten moment służby wykluczają, że mógłby to być diler narkotykowy. Według funkcjonariuszy, mężczyźni zostali zatrzymani w czasie spotkania znajomych.

Młodzi mężczyźni spędzili noc w policyjnej izbie zatrzymań. Zapewne usłyszą zarzut nielegalnego posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia.

Zagadkowy tweet

Michał M. jest synem znanego prawnika. 

Tuż przed północą, kiedy jego syn był zatrzymywany, zamieścił post na Twitterze w którym stwierdził, że padł ofiarą ataku spoofingowego. "Dziś około 21.00 dostałem telefon z numeru 800 808 808 (infolinia CBA) z informacją, że mój syn nie żyje. Oczywiście Michałowi nic nie jest. Po krótkim zdenerwowaniu tym telefonem uznałem, że jest on dobrym powodem, by nadal robić to, co dotychczas, tylko bardziej" - napisał.


"Patointeligencja" i dwie platynowe płyty

Michał M. to raper z Warszawy. W 2019 roku opublikował singiel "Patointeligencja", w którym opisywał życie nastolatków ze swojej szkoły. Piosenka wywołała szeroką dyskusję w mediach.

Mata dotychczas wydał 2 płyty: "100 dni do matury" i "Młody Matczak" - obie osiągnęły status "diamentowej płyty" i sprzedały się w nakładzie ponad 150 tysięcy egzemplarzy. 

W 2021 roku Mata został nagrodzony "Fryderykiem" w kategorii "debiut roku". W październiku 2021 roku na lotnisku w Bemowie zagrał koncert dla 40 tysięcy osób. Jak podawali organizatorzy, był to największy koncert w historii polskiego hip-hopu, który zgromadził pod sceną taką publiczność.

Opracowanie: