Ryszard Sobiesiak – biznesmen, z którym w sprawie ustawy hazardowej rozmawiał Zbigniew Chlebowski, był już skazany prawomocnie przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Roman Osica, rzecz dotyczyła korupcji.

Znam Zbigniewa Chlebowskiego około 10 lat. (...) To, że naciskałem w sprawie ustawy hazardowej to pomówienie - mówi dziennikarce RMF FM Jan Kosek. Według stenogramów zamieszczonych w „Rzeczpospolitej” to jeden z biznesmenów, z którymi szef klubu parlamentarnego PO rozmawiał w sprawie projektu... czytaj więcej

W październiku ubiegłego roku wrocławski sąd skazał Sobiesiaka na dziesięć miesięcy w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę w wysokości dwóch tysięcy złotych. Sąd orzekł, że Sobiesiak jako udziałowiec firmy Winterpol w 2005 r. dał dziesięć tysięcy złotych członkowi komisji oceniającej wnioski do Regionalnego Funduszu Dotacji Inwestycyjnych PHARE 2002, powołanej przez wrocławską Agencję Rozwoju Regionalnego, w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosku o dotację.

Pan Ryszard S. został prawomocnie skazany za wręczenie łapówki za korzystną decyzję o przyznaniu dotacji - potwierdził rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu Marek Poteralski.

Zbigniew Chlebowski przedstawiał Sobiesiaka jako swojego bardzo dobrego kolegę. Trudno więc uwierzyć, że nie wiedział o wstydliwej przeszłości swojego znajomego. Jeśli tak właśnie było, to w jeszcze gorszym świetle stawia to szefa klubu PO, który utrzymywał zażyłe kontakty i rozmawiał o wielu – jak sam twierdzi – ustawach z osobą z wyrokiem za korupcję. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Romana Osicy: