Program "W 90 dni do EKO" zadziałał. Jego uczestnicy czują się średnio o 4 dodatkowe lata młodsi niż przed jego rozpoczęciem. "To wielki sukces tej akcji i jej uczestników" - mówi Agnieszka Sienkiewicz, główny diet coach programu.

Program "W 90 dni do EKO" rozpoczął się w styczniu 2013 i oficjalnie zakończył w połowie kwietnia (projekt realizują jeszcze osoby, które przyłączyły się do niego już w trakcie jego trwania). Projekt pokazywał, jak w ciągu 90 dni można poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Uczestnicy akcji dostawali codzienne zadania i wskazówki, które pozwalały w łagodny, naturalny sposób przestawić się na eko i wprowadzić zdrowe zasady do swojego życia. Akcja została oparta o metodę małych kroków i diet coaching.

Średni wiek uczestników Programu W 90 DNI do EKO to 36 lat - startując w styczniu deklarowali, że czują się na 32 lat. Po 90 dniach praktykowania ekologicznego stylu życia i odżywania czuli się już średnio na 28,4 lat, czyli prawie 8 lat młodsi niż wynika to z ich metryki!

Zmiana diety na zdrowszą i opartą o produkty ekologiczne, a do tego większa aktywność fizyczna, przekładają się na zwiększenie sił witalnych. Stąd więcej energii i entuzjazmu u uczestników Programu, czyli ich poczucie, że są młodsi niż wskazuje metryka. Już po 90 dniach można osiągnąć przemianę na poziomie komórkowym organizmu, co jest odczuwalne w naszym samopoczuciu - tłumaczy dietetyczka Agnieszka Sienkiewicz. 

Program udowodnił, że podstawą dobrego samopoczucia jest dobra dieta - mówi Sławomir Chłoń, prezes ORGANIC Farma Zdrowia, koordynator Programu. Zdrowe nawyki żywieniowe i jakościowe produkty organiczne bardzo szybko przynoszą odczuwalne efekty. Nie trzeba na nie czekać latami, wystarczy 90 dni.  Co więcej, jest to proste do zrealizowania - uczestnicy 90 DNI mieli do wykonania tylko 1 zadanie dziennie. Metodą małych kroków osiągnęli sukces i dostali 4 lata w prezencie!

Program trwał od stycznia

Szczegółowe wyniki badań TNS dla Programu "W 90 DNI do EKO":

·       Nastolatki (15-19 lat) czują się na mniej więcej tyle lat ile mają, dwudziestolatki o 2 lata młodziej, natomiast badani ze starszych grup wiekowych o ponad 5 lat młodziej, przy czym powyżej 60. roku życia nawet o 6 lat młodziej.

·       Im lepiej wykształceni respondenci, tym młodziej czują się w stosunku do swojej metryki - badani z wykształceniem podstawowym o 3,5 roku, a ci z wyższym o 6,5 roku.

·       Mieszkańcy wsi czują się prawie o 4 lata młodziej niż mają, miast od 100 tys. o ponad 4 lata, natomiast większych miast o ponad 6 lat.

·       Badani czują się tym młodziej, im lepsza jest ich sytuacja materialna - osoby w dobrej o ponad 6 lat, w średniej o 4,5 roku, a w złej o mniej niż 4 lata.

Materiały prasowe