Siedmiu z dziewiętnastu zatrzymanych wczoraj mężczyzn, którzy uczestniczyli w nielegalnych walkach psów w jednej z miejscowości koło Gniezna w Wielkopolsce, usłyszało zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Organizatorom walk grozi do dwóch lat więzienia.

Walki psów miały miejsce na terenie posesji w miejscowości Kąpiel. Jak poinformował rzecznik komendy miejskiej policji w Poznaniu Zbigniew Paszkiewicz, zatrzymani to mężczyźni w wieku od 23 do 57 lat.

Gdy funkcjonariusze wkraczali do akcji, na przestępczym ringu walczyły ze sobą agresywne zwierzęta. Przy zatrzymaniach wykorzystano policyjnych antyterrorystów, którzy obezwładnili stawiających opór właścicieli psów. Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że to pierwsza tak spektakularna sprawa w Polsce - relacjonował Paszkiewicz.

Po akcji do jednostki policji w Gnieźnie przewieziono dziewiętnastu mężczyzn. Siedmiu usłyszało zarzuty znęcania się nad zwierzętami, kolejnych przesłuchano w charakterze świadków. Wśród zatrzymanych byli mieszkańcy Wielkopolski i Pomorza.

Jedenaście psów, w tym kilka rannych, ulokowano w schronisku dla zwierząt w Gnieźnie. Jednocześnie o całym procederze powiadomiono władze samorządowe, które zadecydują teraz o losie zwierząt.