RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Za sterem kutra z promilami

Publikacja: Poniedziałek, 16 grudnia (10:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

40-letni szyper kutra rybackiego, który wrócił z morza do helskiego portu, miał przeszło 3 promile alkoholu. To ustalenia funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przeprowadzili kontrolę kutra.

Strażnicy graniczni z jednostki SG-215 ustalili, że kuter z Kuźnicy miał braki w wyposażeniu. Nie było jednego pasa ratunkowego, a trzy rakiety spadochronowe były przeterminowane.

Podczas kontroli funkcjonariusze zwrócili uwagę na bełkotliwą mowę szypra i zapach alkoholu. Poprosili o pomoc policjantów z Jastarni. Ci przebadali szypra. Wydmuchał 3,06 prom. alkoholu.

Za sterowanie kutrem po pijanemu mężczyźnie grożą 2 lata więzienia.

(j.)

 

Źródło: Straż Graniczna

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: