Policjanci zatrzymali matkę noworodka, którego zwłoki w połowie października odnaleziono w zaroślach przy rzece w Krzesimowie na Lubelszczyźnie. 22-latka przyznała się do zabójstwa, za co grozi jej nawet dożywocie.

22-letnia Aneta P. usłyszała już prokuratorski zarzut. Działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia córki, wrzuciła ją do wody, w wyniku czego spowodowała jej śmierć ­- informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Kobieta złożyła już wyjaśnienia, których ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie chce ujawnić.

Po przesłuchaniu do sądu trafił wniosek o 3-miesięczny areszt dla podejrzanej. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód przychylił się do niego - kobieta została aresztowana.

Śledztwo jest nadal w toku. Prowadzimy czynności które pozwolą na wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej tragedii - dodaje Kępka.

15 października w miejscowości Krzesimów znaleziono zwłoki dziecka, na które natknął się jeden z okolicznych mieszkańców. Policja od tego czasu próbowała ustalić, kto jest matką noworodka i jakie były motywy jej działania.

Za zabójstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od 8 lat do dożywocia.