Co najmniej 140 godzin przez najbliższe dwa tygodnie mogą spędzić na lodowiskach, halach sportowych czy stokach narciarskich młodzi uczniowie, którzy w województwach dolnośląskim czy opolskim rozpoczynają zimowe ferie. I jest tam, w czym wybierać…

Zaczynamy od jazdy na lodzie. Kilka

specjalnie na czas ferii wydłużyło swoje godziny pracy, na przykład na Spiskiej można jeździć już o 8 do 22. I właśnie dzisiaj przed ósmą pojawili się tam pierwsi chętni. W  za to wszyscy, którzy chcą pojeździć na łyżwach mogą liczyć na bezpłatne porady fachowców. A co najważniejsze, w czasie ferii na lodowisku w Opolu taniej wynajmiemy łyżwy, tańsze są także same bilety wstępu.

We

też wprowadzono tańsze bilety, tak zwane feryjne, ale i tak młodzież narzeka, że są drogie. Zupełnie za darmo można za to spędzić czas w  - do wyboru: siatkówka, ping-pong, badminton. Z kolei we wrocławskim parku wodnym można popływać taniej niż zwykle - warunek jest jednak jeden: przychodzimy na basen z co najmniej 9 znajomymi. Potem całą tą grupą można wpaść do opolskiego PTTK i wybrać się na zimowy spacer po Wyspie Bolko, a na rozgrzewkę po zimowym spacerze proponujemy szybki kurs karate - takie kursy organizowane są w trzech domach kultury; tam też można pograć w szachy.

Przeglądu dolnośląskich i opolskich atrakcji dokonali reporterzy RMF FM Barbara Zielińska i Maciej Stopczyk. Posłuchaj relacji: