„Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj” – to kampania informacyjna, którą rozpoczęła właśnie wrocławska kolej. W ubiegłym roku w Polsce na przejazdach kolejowych doszło do prawie 300 wypadków, co szósty był śmiertelny.

Niestrzeżone i źle wyposażone przejazdy kolejowe są plagą polskich kolei. Już rok temu kontrolerzy NIK alarmowali, że skrzyżowania dróg z torami są w Polsce bardzo słabo zabezpieczone i źle oznakowane. A urządzenia najczęściej w fatalnym stanie technicznym. Czy zmieni się coś po wczorajszych... czytaj więcej

Dzisiaj pracownicy PKP i policjanci wręczali kierowcom maskotki i ulotki, które mają im uświadomić jak niebezpiecznym może być niewłaściwe przekraczanie przejazdów kolejowych. Zdaniem Oskara Olejnika z PKP najczęstsze błędy kierowców to omijanie półrogatek, ignorowanie sygnalizacji świetlnej i znaków STOP.

Jak polscy kierowcy zachowują się na przejazdach kolejowych? Bardzo różnie. Brak umiejętności, brak wyobraźni - mówi jeden z wrocławskich dróżników. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Macieja Stopczyka:

Warto podkreślić, że oprócz narażenia zdrowia za złamanie przepisów na przejeździe kolejowym kierowcy grozi 500-złotowy mandat i 6 punktów karnych.