Uwaga - będzie mocno sypać. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w południowych regionach Polski. Alerty dotyczą województwa małopolskiego i śląskiego. Do jutra w niektórych miejscach może spaść do 20 cm śniegu.

Na intensywne opady śniegu muszą się przygotować przede wszystkim mieszkańcy powiatów suskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego w Małopolsce. Według prognoz między godz. 18 a 6 rano może spaść miejscami do 12 cm śniegu.

W Zakopanem już w tej chwili leży 40 centymetrów śniegu. Do końca tygodnia może spaść kolejnych 60 centymetrów.  Mocno sypać zacznie już najbliższej w nocy - ostrzegają synoptycy.

IMGW ostrzega też przed intensywnymi opadami śniegu na południu województwa śląskiego. Alerty dotyczą powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego. Obowiązują one do wtorku do godz. 10.00. 

Spaść może do 15 do 20 cm śniegu. Warunki turystyczne w Beskidach są trudne. Widoczność jest ograniczona,  ratownicy odradzają wycieczki na wysokość powyżej 100 metrów.