Nie będzie premiera, będzie za to minister finansów. Reporter RMF FM Grzegorz Kwolek poznał skład rządowej delegacji na poniedziałkowe rozmowy z nauczycielami, którzy domagają się podwyżek i grożą strajkiem.

Rozmowy zapowiedziała dzisiaj rano rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, ale spotkanie w Centrum Dialog organizowane jest przez Radę Dialogu Społecznego, którą kieruje obecnie Dorota Gardias z Forum Związków Zawodowych.

Jak ustalił nasz dziennikarz, szefową rządowej delegacji ma być przedstawiciel rządu w Radzie Dialogu Społecznego - minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska. Na spotkaniu pojawią się również szefowa resortu edukacji Anna Zalewska i minister finansów Teresa Czerwińska. Towarzyszyć im będą eksperci.

Co istotne, w spotkaniu weźmie także udział przedstawiciel prezydenta Andrzej Dera.

Czekamy na potwierdzenie obecności przedstawiciela premiera - szefa kancelarii Michała Dworczyka - mówi ponadto rzecznik FZZ Grzegorz Sikora.

Wiceszef ZNP o Annie Zalewskiej: Niewiarygodna

Warto dodać, że nauczyciele chcą przede wszystkim spotkać się z Mateuszem Morawieckim. Od przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego Grzegorz Kwolek usłyszał zaś wcześniej, że z szefową MEN Anną Zalewską rozmawiać nie chcą.

Tyle deklaracji, które złożyła, tyle nieprawdziwych rzeczy, które powiedziała... trudno rozmawiać z osobą niewiarygodną - podkreślał w rozmowie z naszym dziennikarzem wiceprezes Związku Krzysztof Baszczyński.


Opracowanie: