Sondażowe wyniki wyborów, rozmowy ze zwycięzcami i pokonanymi, relacje ze sztabów wyborczych, opinie i komentarze obserwatorów polskiej sceny politycznej, możliwe scenariusze powyborczej rzeczywistości - to wszystko w wieczorze wyborczym RMF FM.

Zaczynamy tuż przed godziną 20:00. W specjalnych, nadawanych co kwadrans wydaniach "Faktów" będziemy na bieżąco informować o tym wszystkim, co wydarzy się już po otwarciu urn. Wieczór wyborczy poprowadzą Małgorzata Świtała, Bogdan Zalewski i Michał Kowalewski.

Specjalnych wydań "Faktów" będzie można słuchać do 23:00 co 15 minut. Tuż po godz. 20:20 podamy pierwsze sondażowe wyniki wyborów, a chwilę później przedstawimy reakcje polityków. Nasi reporterzy będą rozmawiać nie tylko ze zwycięzcami i przegranymi, ale także z przedstawicielami tych partii, które wprawdzie będą miały tylko mniejszość w nowym Sejmie, ale mogą stać się jego niezwykle ważnym elementem.

W "Faktach" będą też wyborcze emocje: relacje na żywo ze sztabów, wywiady z liderami partii, politykami. Ja jestem ciekawy przede wszystkim opinii Polaków, którzy wybierają. Tych wybieranych dość się nasłuchałem - mówi Bogdan Zalewski.

Naszymi gośćmi będą też politolodzy, socjolodzy; będą gorące opinie najlepszych dziennikarzy i publicystów, ale też reakcje zwykłych wyborców na najświeższe wyniki głosowania. Połączymy się też z naszymi korespondentami na świecie, by poznać, jak w najważniejszych stolicach zareagowano na wyniki wyborów w Polsce.