Dzwoniąc pod interwencyjny numer będzie można zawiadomić Zarząd Dróg Miejskich o dopiero co powstałej w drodze dziurze, Zarząd Oczyszczania Miasta o nieodśnieżonej jezdni, a Straż Miejską np. o źle zaparkowanym na chodniku samochodzie. Chcemy doprowadzić do sytuacji, kiedy mieszkaniec nie musi się zastanawiać, do kogo musi zadzwonić. On po prostu chce coś zgłosić - zapewnia Marcin Wojdat, dyrektor Centrum Komunikacji z Mieszkańcami.
Po zgłoszeniu sprawa zostanie zarejestrowana w systemie i - jak mówi Bogumiła Szymańska odpowiedzialna za system infolinii - po stronie centrum będzie leżała decyzja, gdzie to zgłoszenie powinno być realizowane. Po wszystkim, urzędnicy zadzwonią do nas i powiedzą, że dzięki zgłoszeniu udało się np. załatać dziurę.
Koszt utrzymania systemu nie będzie jednak tani. Rocznie na ten cel trzeba będzie wydać aż ok. 5 mln złotych.