Bez przedstawienia zarzutów zwolnione zostały 22 kobiety, które z piątku na sobotę zatrzymano w klubie Obsesion w Gdańsku. To była pierwsza tak duża akcja policji i prokuratury wymierzona w klub, w którym klientom do drinków dodawne miały być środki psychoaktywne. Weekendowe działania potwierdziły te podejrzenia.

Najważniejszym efektem akcji policji jest to, że wstępna opinia toksykologiczna już potwierdziła, iż w drinkach były niedozwolone substancje. 

Wszystkie kobiety złożyły zeznania, w większości obszerne. Będą one teraz weryfikowane. 

Dla policji to postęp w sprawie, bo do tej pory wszyscy przesłuchiwani przy dochodzeniach dotyczących klubu odmawiali rozmowy z funkcjonariuszami. Nie ma szans na żadne szczegóły - jednak jak powiedziała naszemu reporterowi Aleksandra Siewert z gdańskiej komendy miejskiej, policja pozyskała mnóstwo niezwykle interesujących informacji, a weekendowe czynności to dopiero początek postępowania. 

Przypomnijmy, że akcję policyjną przeprowadzono z powodu skarg samych klientów, którzy informowali o oszustwach pracowników klubu. Byli to przede wszystkim turyści, którzy tracili w lokalu od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

(mal)