Dwa miesiące potrwają poważne utrudnienia na trasie między Trójmiastem a Tczewem (Pomorskie). Z powodu modernizacji linii kolejowej Warszawa-Gdynia skrócono trasy 25 pociągów. Chodzi głównie o lokalne połączenia SKM, ale też trzy pociągi Intercity.

Robert Kuczyński z Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował, że pasażerowie, aby dojechać do Trójmiasta, będą musieli przesiąść się w Tczewie. Zaznaczył, że przewoźnicy nawzajem będą honorować swoje bilety.

Wyjaśnił, że powodem utrudnień jest zamknięcie dwóch z trzech torów na trasie Pszczółki - Pruszcz Gdański oraz jednego toru na trasie Pszczółki - Zajączkowo Tczewskie. Ruch po torze sąsiadującym z remontowanymi będzie się odbywał z maksymalną prędkością 50 km/h.

W czasie prac remontowych, na okres od 15 marca do 15 maja został wprowadzony nowy rozkład jazdy. Szczegóły dotyczące biletów i zmian w rozkładzie jazdy znaleźć można na stronie www.skm.pkp.pl.

Prace na odcinku z Szymankowa do Pruszcza Gdańskiego trwają od maja ub. roku. W tym czasie powstały m.in. nowe perony w Tczewie, Pszczółkach i Cieplewie. Zakończenie prac na tym odcinku planowane jest na koniec 2010 roku.

Kuczyński poinformował, że modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Gdyni jest obecnie największym zadaniem realizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Prace rozpoczęto w 2007 roku. Do marca 2010 zmodernizowano już ponad 170 kilometrów torów, wybudowano ponad 20 nowych peronów oraz wykonano lub zmodernizowano ponad 30 obiektów inżynieryjnych, takich jak mosty, tunele, wiadukty, przepusty i kładki dla pieszych.